Kto je Dr.Jack Newman?

 

O jeho práci si môžete prečítať na viacerých miestach.   

Ja ale chcem napísať svoje skúsenosti zo stretnutia s ním. Mala som to šťastie zúčastniť sa jeho prednášky a pôsobil príjemným a profesionálnym dojmom. Nesmierne milý človek, ktorý ma úplne dostal. Po prednáške sme dostali knihu      „Praktický návod na dojčenie“, ktorá vyšla práve v tom čase.

 

 

       Domov som sa vrátila s knihou s venovaním od Dr.Newmana a odvtedy ju držala v rukách nejedna žena z nášho okolia, ktoré mali samé pozitívne reakcie. Tu je jedna z nich:

„Ahoj Katka, ďakujem za krásnu knižku. Už som si ju celú prečítala, pred pôrodom som nemala dosť času, tak som čítala len to ohľadom cisárskeho rezu. To čo však píšu v knihách je niekedy ďaleko od reality. To,  že ti dieťa priložia na prsia aj po cisárskom reze je u nas  utopia. Malú som videla len asi 3 sekundy a potom mi ju doniesli až po niekoľkých hodinách akože na dojčenie, vyskúšali dať mi ju na prsia, neprisala sa a po 2 minútach ju zobrali preč. Takže až  teraz viem podľa tej knižky ako by to malo prebiehať a prečo som sa tak ako aj iné mamičky ani ja nevyhla mnohým problémom a komplikáciam po pôrode. Malá sa v nemocnici vôbec nechcela prisať na prsia, lebo ju kŕmili z fľaše a dokonca jej dávali aj dudel, čo som videla na novorodeneckom. Nevyhla som sa ani deň pred odchodom z nemocnice naliatym prsiam a bolestivému masírovaniu a odsávaniu so slzami v očiach. Domov som išla s prsiami takými ako balóny, že som nevedela dať ruky vedľa tela a ďalej pokračovala nahrievaním a odsávaním doma. Malú som v nemocnici dojčila len s klobúčikmi, lebo mi jedna sestra povedala že si ich mám dať kúpiť, lebo ináč to nepôjde. Takže asi tak. Až  doma som malú neustálim prikladaním naučila na prsia a dnes klobúčiky už nepoužívam. Takže už viem, ako by to malo byť a že v tej nemocnici už nikdy rodiť nebudem. A asi je lepšie fakt chodiť  na nejakú prípravu pred pôrodom, na čo som sa ja vykašľala.Ďakujem. Ahoj. Martina”

 

Malá Nikolka má jeden rok a je stále dojčená. 

 

Zážitok zo stretnutia s Dr.Newmanom, jeho nadšenie  v značnej miere ovplyvnilo naše rozhodnutie pustiť sa do organizácie kampane “Dojčiť je IN”.                                                                                                                          

Knižku si môžete objednať kliknutím na obrázok: