PREČO LÁTKOVÉ PLIENKY

 

Ak chcete to najlepšie pre svoje dieťatko

a zároveň byť in   používajte látkové plienky.  

                                                       

Sú:

·         Príjemné k pokožke,

·         Zdravé,

·         Krásne,

·         Ekonomické,

·         Ekologické,

·         Moderné.

V prospech látkových plienok hovorí množstvo faktorov, od zdravotného aspektu, cez ekonomické a ekologické hľadisko až po moderný dizajn.

 

Používanie jednorazových plienok predstavuje nerozumné plytvanie prírodnými zdrojmi, navyše vzniká veľké množstvo odpadu. Na jedného malého človiečika pripadá okolo 1000 kg nerecyklovateľného odpadu, ktorý sa v prírode rozkladá až 400 rokov. 

Používanie látkových plienok, ale aj ďalších výrobkov s nízkym dopadom na čerpanie prírodných zdrojov, pomáha vytvárať pre naše deti lepší svet.

Látkové plienky sú priateľské k životnému prostrediu a sú moderné.

Veľa rodičov bolo milo prekvapených, ako dobre a spoľahlivo môžu látkové plienky fungovať. Mäkký, poddajný materiál veľmi dobre sedí a udrží v plienke aj riedku dojčenskú stolicu. Látkové plienky sa s úspechom používajú na noc. Skúsenosti tiež poukazujú na to, že veľa detí ukončí plienkové obdobie skôr, keď majú látkové plienky.

Látkové plienky šetria peniaze, úspora rastie priamo úmerne počtom detí.

 

Pri prebaľovaní sa dieťaťa dotýkame a venujeme mu plnú pozornosť, to je dôležité pre jeho zdravý psychický vývoj aj pre prehlbovanie vzťahov.

Snaha ušetriť výdavky za jednorazové plienky vedie často k neprirodzenému predlžovaniu času medzi prebaľovaniami. Môže to spôsobovať podráždenie pokožky zadočka aj iné komplikácie. Látkové plienky umožňujú prispôsobiť množstvo prebaľovaní potrebám dieťatka. Pri používaní látkových plienok klesá spotreba ochranných krémov na minimum.

 

Látkové plienky sú nesporne zdravšou alternatívou, pretože pokožka bábätka neprichádza do styku s chemikáliami, ktoré sú obsiahnuté v jednorazových plienkach. Nedráždia citlivú detskú pokožku a umožňujú jej dýchať.

Súčasné moderné látkové plienky sú veľmi nenáročné na údržbu. Zabudnite na vyhľadávanie plienok v akcii, nákup a prepravu obrovských balíkov a každodenné vynášanie koša s odpadkami. Látkové plienky stačí nasypať do práčky a vyprať, potom zavesiť alebo preložiť do sušičky bielizne. Objednať si ich môžete z pohodlia domova a budú Vám doručené na vami zadanú adresu.