Zdravie na dosah /PR/

Autor: Ing. Petra Luptovská

 

 

Každý človek má slobodné právo, keď sa rozhoduje, kde chce žiť, ako bývať, čo jesť a každý sme si strojcom svojho vlastného života, ktorým smerom kráčame a aké priority máme. Niekedy nám dni plynú tak rýchlo, že si ani neuvedomíme ako prešiel mesiac, dva, či tri.

Keď som vchádzala do Pienin, akoby sa pre mňa zastavil svet. Až pod kožu sa mi dostával pocit z krásnej prírody národného parku a neuveriteľne príjemných ľudí. Chuť natlačiť vzduch do fľašky a čerpať z neho po návrate domov, mnou vibrovala po celú dobu v tom prostredí.A teraz si predstavte, že pod úpätím Vysokýh Tatier, v ekologicky nezaťaženom prostredí oblasti Pienin a Magury, sa pestujú liečivé rastliny, z ktorých si máte možnosť uvariť  čaj , pripraviť kúpeľ, použiť masážny olej... Prechádzka po plantážach, kde ešte aj staré babice so šatkou na hlavách zbierajú kvety nechtíka, na ktorý ešte nedávno sedela rosa - je to ešte stále slovenská realita? Áno, naštastie je. A aby toho nebolo náhodou málo, tak si k tomu pridajte pocit z čisto prírodného produktu, ktorý nik nepostrekuje chemickými hnojivami, pesticídmi a pod. 

 

 

Nikdy som si neuvedomila, že aj v poľnohospodárstve sa podriaďuje zber lunárnemu kalendáru, že aj to má vplyv na podiel účinnej látky liečivých rastlín. Konateľka spoločnosti Agrokarpaty, s.r.o. Ing.Helena Petrusová vysvetľuje rozdiel medzi produktmi ich rodinnej firmy a bežne dostupnými vo veľkých obchodných sieťach - My sme pestovatelia a tiež spracovatelia liečivých rastlín. Liečivé rastliny pestujeme na výmere 360 hektárov a ich spracovanie prebieha maximálne šetrným spôsobom. Rastliny sa čistia a zberajú zväčša ručne, sušia sa v široko kapacitných sušičkách. To, že celý pracovný proces od zasiatia rastliny, až po finalizáciu výrobku a vlastnú ditribúciu, je "pod jednou strechou", zaručuje najvyššiu kvalitu, za čo najlepšiu cenu. Špecializujeme sa na ekologické pestovanie a BIO kvalitu a pozitívny rozdiel s produktmi iných spoločností je to, že čaje vyrábame bez pridávania dochucovacích látok a farbív. Pre nás "patriotov" je významné aj to, že umožňujeme pracovné príležitosti ako v poľnohospodárstve, tak aj v procese sušenia, homogenizácie, balenia a distribúcie.
Darmo máme možnosť vidieť zábery v časopisoch, internete alebo televízore, že Slovensko je krásne - treba si vyskúšať sám na sebe, či čaro Pienin je tak silné, či je tak blahodarné v podobe čajov z liečivých rastlín a či aj vy máte chuť už nikdy neodísť alebo sa pravidelne vracať...
 
 
 
 

Agrokarpaty, s.r.o. Plavnica

/album/agrokarpaty-s-r-o-plavnica/agrokarpaty-detoxikacny-caj-png/
/album/agrokarpaty-s-r-o-plavnica/agrokarpaty-caj-slovensky-vyrobok-png/
/album/agrokarpaty-s-r-o-plavnica/agrokarpaty-zimne-caje-png/
/album/agrokarpaty-s-r-o-plavnica/agrokarpaty-pestovatel-liecivych-rastlin-png1/

—————